Biało-czerwoni pokonali 4:0 piłkarzy z Wysp Owczych. Dzisiejszy towarzyski mecz na stadionie we Wronkach był kolejnym etapem przygotowań i testowania kadr przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Niemczech.

Pierwszego gola dla Polaków zdobył w 15. minucie spotkania Sebastian Mila. Wynik na 2:0 podwyższył kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Grzegorz Rasiak. Trzecią bramkę zdobył w 72. minucie Marek Saganowski. Wynik meczu ustalił 10 minut później Rasiak.

Wyjściowy skład Polaków:

Tomasz Kuszczak - Michał Żewłakow, Bartosz Bosacki, Seweryn Gancarczyk, Tomasz Rząsa - Kamil Kosowski, Sebastian Mila, Maciej Scherfchen, Ireneusz Jeleń - Łukasz Sosin, Tomasz Frankowski.

W składzie nie było piłkarzy dwóch najlepszych polskich klubów – Legii Warszawa i Wisły Kraków – którzy wczoraj meczem w stolicy zakończyli wiosenną rundę ekstraklasy.

Polacy mieli powody, by starać się o jak najlepszy wynik – wszak w poprzednim meczu towarzyskim, rozegranym z Litwą, przegrali 0:1. Piłkarze starali się o jak najlepszy występ także dlatego, ponieważ w poniedziałek trener Paweł Janas ma ogłosić skład kadry na mundial.