Zarzut nakłaniania za pośrednictwem internetu osoby nieletniej do kontaktu seksualnego postawiła dolnośląska policja 44-letniemu Niemcowi - informuje dziennika RMF FM Bartek Paulus. Według ustaleń, mężczyzna próbował się umówić przez internet z nieletnią dziewczynką w celach seksualnych.

Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę we Wrocławiu. Miał spotkać się z 13-latką, w rzeczywistości była to pracownica agencji ochrony. 

Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę we Wrocławiu. Miał spotkać się z 13-tolatką, w rzeczywistości była to pracownica agencji ochrony.

W umówionym miejscu czekała na niego policja. Zatrzymany to funkcjonariusz niemieckiej policji. 

Po otrzymaniu zawiadomienia od osoby trzeciej, że ten mężczyzna próbuje się umówić w celach seksualnych z osobą nieletnią policjanci stwierdzili, że mogło dojść do przestępstwa i zatrzymali mężczyznę - powiedział wcześniej rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski. 

Jak podały lokalne media, zatrzymany mężczyzna sądził, że koresponduje z 13-letnią dziewczynką. W rzeczywistości miał kontakt przez internet z pracownicą agencji ochrony.

(ug)