Na policję zgłosiły się już pierwsze osoby z informacjami o przestępcach, którzy w zeszłym roku ukradli w Warszawie ponad 2,5 mln zł. Osoby te zgłosiły się na policję zaraz po opublikowaniu zdjęć złodziei.

Każdą z tych informacji musimy dokładnie sprawdzić, tak aby ustalić dokładnie, kto jest odpowiedzialny za oszustwa w ostatnim czasie. Są to różne informacje od osób, które podejrzewają, kto może być odpowiedzialny za te oszustwa - mówi Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji.

Pod koniec maja 2010 r. do jednego z banków przyszedł mężczyzna i podał się za właściciela rachunku. Przy pomocy fałszywego dowodu osobistego zmienił dane kontaktowe, w tym numer telefonu. To umożliwiło mu zlecenie operacji dwóch przelewów na założony na potrzeby przestępstwa rachunek. Tak wyprowadzone pieniądze były wypłacane w bankomatach przez współpracujące z nim osoby. W ciągu zaledwie kilku dni dokonali 800 wypłat w 87 stołecznych bankomatach na ponad 2,5 mln złotych. Wszystko wskazuje na to, że działali na Śródmieściu, Mokotowie, Ochocie, Woli i Żoliborzu.

Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają osoby na prezentowanych zdjęciach lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat. Kontakt do prowadzącego postępowanie: tel. 22/6035473 lub do sekretariatu Wydziału tel. 22/6035404. Informacje można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: wpg@policja.waw.pl. Policja gwarantuje anonimowość.