Do połowu grudnia policjanci dają czas na zgłoszenie się mężczyźnie, który przywłaszczył sobie pieniądze z bankomatu w gliwickiej dzielnicy Sośnica. Jeśli się nie zgłosi, opublikują zdjęcia i film, na których widać, jak zabiera pieniądze.

Jeśli mężczyzna sam się zgłosi i odda pieniądze, będzie to dla niego okoliczność łagodząca, choć oczywiście kara go nie minie. Jeśli tego nie zrobi, próbując ustalić jego tożsamość, policja opublikuje zdjęcia i film z bankowego monitoringu.

Nagranie, którego ujawnienie zapowiadają funkcjonariusze, jest jednoznaczne. Najpierw do bankomatu podchodzi klient, który wypłaca pieniądze, ale przez roztargnienie zapomina ich zabrać. W wejściu mija się z drugim mężczyzną. Ten podchodzi do bankomatu, ale nie korzysta już ze swojej karty, bo- co widać na filmie - zauważa pieniądze, zabiera je i wychodzi. Wiadomo, że zabrał ze sobą 1000 złotych.

Do incydentu doszło na początku października na ulicy Jedności 9 w Gliwicach-Sośnicy. Mężczyzna, który zabrał pieniądze, ubrany był w jasną kamizelkę, ciemny sweter, błękitną koszulę i czapkę z daszkiem.

Policja prosi złodzieja o skontaktowanie się z sierż. szt. Agatą Razmus z Wydziału Kryminalnego Komisariatu V Policji w Gliwicach. Tel. 32 239 03 66 (od 8.00 do 15.00) lub całodobowo: 32 239 03 50.  Kontakt mailowy:  kp5@gliwice.ka.policja.gov.pl. Prowadząca sprawę wyznacza termin do 15 grudnia.