Makabryczna historia z Meksyku. Jak informuje Onet, trwa tam śledztwo w sprawie Polaków, którzy polecieli do tego kraju do pracy. Jeden z mężczyzn zmarł, drugi jest w stanie śpiączki. Obu wycięto organy.

Z ustaleń Onetu wynika, że pracę miał załatwić dwóm Polakom rodak. Na razie nie wiadomo, czy ma jakikolwiek związek z przestępstwem.

Jak ustalił portal, dwóch młodych, około 20-letnich mężczyzn, postanowiło wyjechać do pracy za granicę. Portal ze względu na charakter sprawy nie podaje nazwy miejscowości, z której pochodzą ani ich personaliów.

Mężczyźni polecieli do Meksyku na początku tego miesiąca. Nie wiadomo, jaką pracę mieli wykonywać na miejscu. W ubiegłym tygodniu rodzina jednego z nich otrzymała informację o śmierci. Jego kolega w ciężkim stanie trafił do szpitala, jest w śpiączce.

Z nieoficjalnych informacji Onetu wynika, że mężczyznom wycięto narządy wewnętrzne. Ten, który zmarł, stracił prawdopodobnie nie tylko nerkę, ale też inne organy.

MSZ potwierdza informację o śmierci

Informację o tragicznych wydarzeniach potwierdza polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Trwa śledztwo w tej sprawie, a pokrzywdzonych jest więcej.

"Sprawa, o którą pan pyta, jest znana polskiej służbie konsularnej i dotyczy trzech obywateli polskich. Ambasada RP w Meksyku po uzyskaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie podjęła stosowne działania. Konsul RP jest w stałym kontakcie z członkami rodzin poszkodowanych, pracodawcą oraz miejscową prokuraturą, która bada okoliczności sprawy" - poinformowało Onet Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

"Jeden z poszkodowanych zmarł. Drugi został hospitalizowany, a stan jego zdrowia poprawia się. Natomiast trzeci z naszych obywateli powrócił już do Polski" - dodają przedstawiciele resortu.

"Z uwagi na obowiązujące przepisy RODO oraz dobro poszkodowanych, MSZ nie udziela szczegółowych informacji na temat zdarzenia i toczącego się postępowania wyjaśniającego" - zaznaczył MSZ.

"Szczegółowe okoliczności zdarzenia, w wyniku którego jeden polski obywatel zmarł (miejscowa prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok), a drugi jest hospitalizowany, bada miejscowa prokuratura i nie są one jeszcze wyjaśnione - dlatego apelujemy o nie spekulowanie na ten temat" - taką informację, już po ukazaniu się tekstu Onetu, przekazał PAP resort dyplomacji.

Krakowska prokuratura zajmie się sprawą

Jak poinformował na Twitterze minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, sprawą zabójstwa młodego Polaka w Meksyku ma zająć się Prokuratura Okręgowa w Krakowie. "Poleciłem, by śledztwem w sprawie zabójstwa młodego Polaka w Meksyku i usiłowaniem zabójstwa drugiego naszego rodaka, zajęła się Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy" - czytamy w jego wpisie.

Cały tekst Onetu do przeczytania >>>TUTAJ<<<.