Lublin to już ósme miasto, w którym odbędzie się wielki charytatywny bieg Poland Business Run. Po Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach po raz pierwszy wystartować będzie można też we wschodniej Polsce. Wszędzie celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową w powrocie do normalnego życia.

Lublin biegnie z nami. Ogromnie się cieszymy, "rozbiegujemy" Polskę. 3 września biegniemy od Gdańska do Lublina i właśnie w Lublinie po raz pierwszy będziemy pomagać chłopakowi, który marzy o tym, żeby przejąć po swoim tacie gospodarstwo. Damy radę i będziemy pomagać w tym, aby mógł to gospodarstwo przejąć - mówi prezes fundacji Agnieszka Pleti.

Beneficjentem lubelskiego biegu jest Mateusz Krzeszczyk, który w wieku 8 lat stracił nogę w wypadku z udziałem maszyny rolniczej. Biegacze chcą uzbierać dla niego pieniądze na protezę, by mógł spełniać swoje marzenia.

Aby wystartować w wyścigu należy zebrać drużynę i zapisać się wchodząc na stronę Poland Business Run. Zaczynamy pod Centrum Konferencyjnym w Lublinie, przebiegamy starym miastem. To 3,8 km pozwala zawinąć prześliczną pętlą przez Stare Miasto i wrócić pod centrum konferencyjne - opowiada organizatorka. 

(az)