Hiszpańska policja zatrzymała 29-letniego Polaka, Radosława W., który był poszukiwany od prawie roku listem gończym. Zachodniopomorska policja ścigała go za potrójny mord ze szczególnym okrucieństwem. Zabił matkę, ojczyma, a także jego kolegę

W trakcie zakończonej pod koniec września operacji na wyspie Ibiza zatrzymano też współpracującego z nim 25-letniego Marokańczyka.

Polak jest w Hiszpanii oskarżony o handel narkotykami i okradanie mieszkań oraz hoteli na Ibizie, gdzie pracował nielegalnie jako taksówkarz. Kontakty z pasażerami wykorzystywał też do sprzedawania im narkotyków.

Radosław W. wybierał pokoje do okradania, a później włamywał się do nich Marokańczyk. Policja skonfiskowała część skradzionych rzeczy.

Po zatrzymaniu i wprowadzeniu danych Polaka do policyjnej bazy danych okazało się, że jest on od prawie pół roku poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd w Polsce, gdzie jest oskarżony o zamordowanie trzech osób: matki, ojczyma i sąsiada. Policja sprawdziła też mężczyznę w komputerowej bazie i okazało się, że wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Kilka prokuratur w Polsce poszukiwało go za posiadanie broni i amunicji oraz za handel narkotykami.

Po osądzeniu i odsiedzeniu wyroku za przestępstwa popełnione w Hiszpanii Radosław W. zostanie wydalony do Polski, tu grozi mu kara dożywotniego więzienia - poinformowały hiszpańskie źródła sądowe.