RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polacy zbadają ORP Grom

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dziś wyrusza ekspedycja płetwonurków na ORP Grom. Okręt został zatopiony u brzegów Norwegii w 1940 roku. Celem ekspedycji jest przygotowanie dokładnej dokumentacji okrętu. Trzyosobowe zespoły dokładnie sfotografują i sfilmują jednostkę.

Nurkowie z Bałtyckiego Towarzystwa Nurkowego po dotarciu do Narwiku, przez pięć dni będę schodzić na wrak okrętu z bazy nurkowej MS Gelten.

Przygotowania do wyprawy trwały półtora roku.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: