Kto może, jest już w drodze na długi weekend! Na RMF24 towarzyszyliśmy Wam w majówkowych wojażach. Dziś na bieżąco sprawdzaliśmy sytuację na drogach i radzimy, jak uniknąć korków. Czekaliśmy również na sygnały, zdjęcia i filmy od Was! Zobacz zapis naszej relacji minuta po minucie.

Do Waszej dyspozycji przez cały czas była Gorąca Linia RMF FM - numer telefonu 600 700 800 oraz adres fakty@rmf.fm.

20:10 Problemy z przejazdem również na A2 w miejsowosci Buk w Wielkopolsce. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Nikt nie został ranny, ale musicie spodziewać się utrudnień w stronę Warszawy.

19:40 Utrudnienia na A2, na obwodnicy Poznania, pomiędzy węzłem Poznań Luboń a węzłem Poznań Krzesiny (woj. wielkopolskie). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ruch w kierunku Łodzi odbywa się pasem wolnym i awaryjnym.

19:15 Zablokowana jest krajowa "28" w Wadowicach - z powodu awarii samochodu ciężarowego. Przewidywany czas trwania utrudnienia wynosi godzinę.

18:46 Jeszcze przez ponad godzinę musicie spodziewać się utrudnień na rondzie Waszyngtona w Warszawie. Autobus PKS wjechał na rondo na czerwonym świetle i uderzył w dwa samochody osobowe - informuje reporter RMF FM Mariusz Piekarski.
Kierowca jednego auta trafił do szpitala. Kierowca autokaru twierdzi, że nie zadziałały hamulce.

18:21 Korek na krajowej "siódemce" między Warszawą a Radomiem. W Wielogórze zderzyły się dwa samochody. W tej chwili nie przejedziecie pasem w kierunku Radomia.

Kierowcy utkną też na krajowej "siódemce", ale pod Płońskiem. Tam zderzyły się dwa samochody i ruch w stronę Gdańska odbywa się jednym pasem. W Kołbieli na przecięciu krajowej "17" i "50" dojazd do ronda z każdej strony zabiera teraz po kilka minut. Sporo cierpliwości muszą mieć kierowcy wyjeżdżający z Warszawy "siódemką" na południe. Czas i nerwy tracą też kierowcy w stolicy - głównie ci, którzy wybrali przejazd trasą Armii Krajowej. Korek ciągnie się od Powązek aż na drugą stronę Wisły. Na Wisłostradzie nitka na północ z małymi przerwami korkuje się od tunelu aż do Łomianek. Z kolei przejazd od Ronda Marsa do Żołnierskiej zajmuje pół godziny, a to raptem kilometr - relacjonuje nasz reporter Mariusz Piekarski.

18:00 Początek długiego weekendu widać już także na zakopiance. Pokonanie 100 kilometrów z Krakowa do Zakopanego zabiera kierowcom już ponad dwie godziny - o pół godziny więcej, niż w poza sezonem. 

Najgorzej jest wyjechać z Krakowa. Jak już kierowcom uda się dotrzeć do Libertowa, ruch staje się płynny. Właściwie bez przeszkód można dojechać do Skomielnej Białej. Tam kierowców czeka kilka minut postoju przed światłami, i kolejny postój dopiero w Klikuszowej. Gęsto robi się natomiast na odcisku z Nowego Targu do Zakopanego, zajmuje on blisko godzinę, a najwięcej pokonanie uszkodzonego mostu w Białym Dunajcu. Tam trzeba postać nawet 15 minut - informuje nasz reporter Maciej Pałahicki.

17:43 Wypadek na krajowej "siódemce" w miejscowości Siedlin (woj. mazowieckie). Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 1 osoba została ranna. Ruch w kierunku Płońska odbywa się 1 pasem.

17:38 Koniec utrudnienia na krajowej "11" na odcinku Pleszew - Jarocin. W tej drugiej miejscowości z samochodu ciężarowego spadł ładunek. Ruch w stronę Poznania odbywał się jednym pasem.

17:30 Pan Rafał, Gorąca Linia RMF FM: Zderzenie trzech samochodów na autostradzie A-4 w Mysłowicach. Utrudniony jest przejazd w stronę Krakowa.

17:22 Pani Agnieszka informuje z kolei o kłopotach w Śląskiem. Na krajowej "jedynce" w Goczałkowicach zderzyły się dwa samochody osobowe. W kierunku Bielska-Białej wprowadzony jest objazd.

17:15 Pan Marek, Gorąca Linia RMF FM: Zderzenie dwóch samochodów na obwodnicy Poznania. Musicie liczyć się z utrudnieniami, jeżeli jedziecie teraz w stronę Świecka. 

17:00 Pierwsze samochody wjechały właśnie na ostatni brakujący odcinek autostrady A1 między Kowalem a Włocławkiem.
To oznacza, że bez zatrzymywania się pokonacie komfortowo trasę z Trójmiasta aż do Łodzi. 

16:55 Gorąca Linia RMF FM: Zderzenie dwóch samochodów na obwodnicy Trójmiasta, na wysokości dzielnicy Gdańsk-Osowa. Nikomu nic się nie stało. Musicie liczyć się jednak z utrudnieniami, jeżeli jedziecie w tej chwili w kierunku Gdyni.

16:25 Nieprzejezdny jest też fragment krajowej "ósemki" na Podlasiu. W Ostrówku między Białym Stokiem a Augustowem auto osobowe zderzyło się tam z ciężarówką.

16:23 Zablokowany jest zjazd z autostrady  A1 na A2 w kierunku Warszawy. Na węźle Łódź-Północ przewróciła się ciężarówka. Nikomu nic się nie stało.

16:22 Cztery osoby zostały ranne w wypadku na krajowej "piątce" w Jarogniewicach w Wielkopolsce. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe z ciężarówką. Trasa jest zablokowana. Objazd poprowadzono przez Kawczyn, Śrem i Kórnik.

16:00 Kolizja TIR-a z dwoma samochodami osobowymi na Zakopiance między Rabką a Klikuszową w Małopolsce - informuje nasz reporter Maciej Pałahicki. Pas w kierunku Zakopanego jest zablokowany. W tej chwili ruch odbywa się tam wahadłowo.

(mal)