W związku z V Płockim Piknikiem Lotniczym w sobotę i niedzielę od godz. 9 do 19 zamknięty będzie dla ruchu pojazdów most przez Wisłę im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dla przyjezdnych przygotowano specjalne parkingi i połączenia autobusowe.

Wjeżdżający do Płocka drogą krajową nr 60 od strony Kutna będą kierowani na most przez Wisłę im. Solidarności - poinformowali organizatorzy imprezy i policja.

Dla widzów pikniku spoza Płocka przygotowano specjalne parkingi na peryferiach miasta. Podróżujący drogą krajową nr 62 od strony Warszawy będą mogli skorzystać z parkingu na osiedlu Borowiczki-Parcele, a jadący od strony Ciechanowa będą mieli do dyspozycji parking przy ul. Bielskiej, w rejonie lotniska. Z obu parkingów kursowały będą autobusy trzech specjalnych linii, którymi będzie można dojechać do ul. Kwiatka w pobliżu głównego punktu widokowego dla widzów na nadwiślańskiej skarpie.

Organizatorzy pokazów przygotowali także dodatkowy parking dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, zlokalizowany przy ul. Sienkiewicza 62 w centrum Płocka.