Szwedzka policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę poszukiwanego w Polsce za pobicie, handel narkotykami i rabunek. Funkcjonariusze polskiej Komendy Głównej Policji wpadli na trop Piotra Ż., gdy związał się on z gwiazdą skandynawskiego showbiznesu i zaczął pojawiać się w tamtejszych mediach.

Piotr Ż., poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości trzema listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania, za pobicie, handel narkotykami oraz rabunek.

Aby uniknąć kary, mężczyzna uciekł z Polski i ukrył się w Szwecji. Tam związał się z gwiazdą szwedzkiego showbiznesu - powiedział Karol Jakubowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Między tą parą często dochodziło do kłótni i awantur, ponieważ mężczyzna miał bardzo porywczy charakter. Jego zdjęcia wraz z partnerką zaczęły pojawiać się w telewizji i gazetach. W ten sposób sam wystawił się na celownik mediów i policji.

Funkcjonariusze ze Szwecji otrzymali od polskich policjantów komplet dokumentów dotyczących poszukiwanego Polaka. Mężczyzna został aresztowany. Teraz czeka na ekstradycję do Polski.