Jaka pogoda na Wielkanoc? Przed nami raczej słoneczne i stosunkowo ciepłe dni. Poniedziałek Wielkanocny przyniesie natomiast mieszkańcom kilku województw burzową niespodziankę. Co do majówki, niestety, póki co nie mamy dobrych pogodowych wieści. Zobaczcie prognozy.

Wielka Sobota ma być w całym kraju raczej słoneczna. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza w Gdańsku po 21 st. w zielonej Gorze i we Wrocławiu. Synoptycy nie przewidują opadów deszczu. 

Wielkanoc, 21.04.2019

Niedziela Wielkanocna, czyli pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, nie powinna przynieść przykrych pogodowych niespodzianek. W ciągu dnia termometry wskażą od 13 st. w Białymstoku po 20 st. w Szczecinie i Zielonej Górze. W całym kraju bez opadów, a słońce będzie wyglądać zza chmur.

Poniedziałek Wielkanocny, 22.04.2019

Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. Celsjusza w Lublinie po 19 st. na zachodzie kraju. Lany poniedziałek, czyli śmigus dyngus może jednak zaskoczyć mieszkańców południowo-wschodnich części Polski opadami deszczu i burzami. Synoptycy przewidują, że przelotne burze z piorunami mogą pojawić się w województwach: świętokrzyskim, lubelskim, małopolskim i podkarpackim.

Majówka

1 maja 2019, środa

Póki co nie mamy dobrych wieści. Zgodnie z prognozami pierwszy dzień weekendu majowego będzie pochmurny w całym kraju, a w kilku województwach spadnie deszcz. Opadów mogą się spodziewać mieszkańcy: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Na Podkarpaciu dodatkowo możliwe burze.

Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. Celsjusza w Gdańsku po 20 st. w Rzeszowie.

2 maja 2019, czwartek

Drugi dzień majówki przyniesie opady deszczu na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz Podlasiu. Popadać może także na Lubelszczyźnie, w Małopolsce, oraz na Górnym i Dolnym Śląsku.

Będzie pochmurno. Termometry wskażą od 13 st. w Gdańsku po 22 st. w Rzeszowie.

3 maja 2019, piątek

Trzeciego maja nieco się rozpogodzi. Słońce wyjrzy zza chmur, a padać ma już tylko w Małopolsce. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 15 st. w Białymstoku po 20 st. w Rzeszowie, Wrocławiu, Zielonej Górze i Poznaniu.