W piątek odpoczniemy od upalnego powietrza, ale wysokie temperatury wrócą już w sobotę. Na termometrach zobaczymy nawet 33 stopnie Celsjusza. W całym kraju spodziewane są także gwałtowne burze, lokalnie może spaść grad. Z kolei w niedzielę będzie nieco chłodniej.

W piątek w całym kraju zachmurzenie małe i umiarkowane z przejaśnieniami. Przelotny deszcz lub burza mogą wystąpić tylko w Karpatach i na Pogórzu Karpackim. Temperatura maksymalna od 22 stopni na Pomorzu, 23 na Warmii i Mazurach, 24 st. w woj. zachodniopomorskim i na Podlasiu, 25 stopni w woj. kujawsko-pomorskim, 26 st. w Wielkopolsce i woj. łódzkim, 27 stopni  Celsjusza na Mazowszu, w woj. lubuskim, świętokrzyskim, na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku, 28 st. na Lubelszczyźnie, do 29 st. C. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr słaby, zmienny, w rejonach burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo na północnym wschodzie i w centrum rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, jedynie na północnym wschodzie bez opadów. Na Dolnym Śląsku miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 20 mm.

Temperatura minimalna od 11 st. na północnym wschodzie, 18 st. w centrum, do 20 st. na Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami. W całym kraju wystąpią także przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 30 mm, a na Śląsku do 50 mm.

Wrócą upały. Temperatura maksymalna od 27 stopni Celsjusza na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim, 28 st. C. w Wielkopolsce, 29 na Warmii i Mazurach, 30 st. C. w woj. łódzkim, 31 stopni na Podlasiu, 32 st. Celsjusza na Lubelszczyźnie, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku, do 33 st. C. na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Podczas burz wiatr silny, w porywach do 90 km/h, a na południowym zachodzie do 110 km/h.

W niedzielę nastąpi duża zmiana pogody. Nigdzie nie powinno już grzmieć ani padać, zachmurzenie będzie umiarkowane z przejaśnieniami i duże. Ochłodzi się. Temperatura maksymalna od 18 stopni na Pomorzu, 19 st. na Warmii i Mazurach, 20 st. w woj. kujawsko-pomorskim, 21 st. na Podlasiu, w woj. zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, woj. łódzkim, lubuskim i na Śląsku, 22 st. na Mazowszu, Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim i w Małopolsce, do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, Opolszczyźnie i na Dolnym Śląsku.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!