W najbliższych dniach spodziewamy się bardzo silnych porywów wiatru - nawet do 120 km/h. W piątek w całej Polsce będzie deszczowo, natomiast w sobotę możemy liczyć na sporo słońca i błękitnego nieba. Aura popsuje się w niedzielę - będzie sypać śnieg i deszcz ze śniegiem. Mrozu nie prognozujemy - na termometrach zobaczymy nawet do 7 stopni Celsjusza.

W piątek w całym kraju prognozujemy opady - najwięcej deszczu spadnie na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku. Na wschodzie, w centrum i na południu zachmurzenie będzie całkowite, w pozostałych regionach możliwe przejaśnienia i chwile ze słońcem.

Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, 4 st. na Podlasiu, w Warszawie, na Lubelszczyźnie i w Katowicach, 5 st. na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, Łodzi i w woj. świętokrzyskim, 6 st. we Wrocławiu, Zielonej Górze i Małopolsce, do nawet 7 st. Celsjusza na Pomorzu i w woj. zachodniopomorskim.

Na południu i wschodzie Polski porywy wiatru będą sięgać od 65 km, 70 km/h, do 80 km/h w centrum i na Pomorzu oraz do 90 km/h, 100 km/h na wybrzeżu i do 120 km/h wysoko w górach.

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie miejscami rozpogodzenia. Możliwe są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w rejonach podgórskich i górach śniegu.

Temperatura minimalna wyniesie od minus 2 st C, 0 st C na południu Polski do 1-3 st C na pozostałym obszarze. Wiatr zachodni, na południu kraju umiarkowany i dość silny, na pozostałym obszarze dość silny i silny (do 45 km/h), a na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 70 km/h). Porywy wiatru od 65 km, 70 km/h na południu Polski do 75 km/h, 85 km/h w centrum i na północy oraz do 100 km/h na wybrzeżu i do 120 km/h wysoko w górach.

W sobotę w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu prognozujemy w Gdańsku, Białymstoku i Rzeszowie.

Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia na Lubelszczyźnie i Podlasiu, 2 st. na Warmii i Mazurach i w woj. świętokrzyskim, 3 st. na Mazowszu, w woj. łódzkim, w Wielkopolsce, na Podkarpaciu, Małopolsce i na Śląsku, 4 stopni Celsjusza na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim, do 5 st. na Podlasiu.

W niedzielę w całym kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite. Wszędzie prognozujemy opady - w Małopolsce, na Śląsku i na Dolnym Śląsku będzie padał deszcz ze śniegiem, a w pozostałych województwach sam śnieg.

Na termometrach zobaczymy od 0 st. na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 1 st. na Warmii i Mazurach, Podlasiu i na Podkarpaciu, 2 stopnie Celsjusza na Mazowszu, w woj. łódzkim, w Małopolsce i na Śląsku, do 3 stopni na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl