Jaka będzie pogoda w długi weekend majowy? Zamiast okularów przeciwsłonecznych, przydadzą się parasole i kalosze, w wielu rejonach kraju - ciepłe kurtki. Maj powita nas się deszczem i chłodem. Na zmianę aury przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Prezentujemy prognozy długoterminowe.

Wtorek, 30 kwietnia 2019

W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 13 stopni Celsjusza w Rzeszowie po 20 st. w Zielonej Górze, Poznaniu i Bydgoszczy. Parasole przydadzą się mieszkańcom południowych i południowo-wschodnich części Polski - synoptycy prognozują tam opady deszczu. w pozostałych częściach kraju przeważnie słonecznie.

Środa, 1 maja 2019, Święto Pracy

1 maja najzimniej będzie nad morzem - w Gdańsku 15 st. Celsjusza. Najcieplej w pasmie od Mazowsza na zachód przez województwa: kujawsko-pomorskie, wielkopolskie po lubuskie.

Deszcz prognozowany jest jedynie w Zachodniopomorskiem. w pozostałych częściach kraju przejściowe zachmurzenia.

Czwartek, 2 maja 2019, Święto Flagi RP

Termometry wskażą od 14 st. w Olsztynie po 19 st. w centralnej i zachodniej Polsce. Na południu i południowym-wschodzie możliwe przelotne opady deszczu.

Piątek, 3 maja 2019, Narodowe Święto Trzeciego Maja

3 maja będzie deszczowy w całym kraju. Zgodnie z prognozami opadów mogą spodziewać się mieszkańcy wszystkich województw, a dodatkowo w paśmie od Podlasia na południe przez Mazowsze, Lubelszczyznę, woj. łódzkie i świętokrzyskie, po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie mogą pojawić się burze z piorunami. 

Temperatury wyniosą od zaledwie 11 st. w Olsztynie po 16 w Krakowie i Rzeszowie.

Sobota, 4 maja 2019

Sobota wciąż deszczowa - będzie padać w całym kraju, a na południu opady będą intensywniejsze niż w poprzednich dniach. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od jedynie 9 st. Celsjusza w Olsztynie po 13 st. w Rzeszowie.

Niedziela, 5 maja 2019

Po deszczowej i zimnej majówce czeka nas niedziela z przejaśnieniami. Choć temperatury wciąż będą niskie jak na maj, deszcz nie powinien już padać. Opady moją pojawić się jedynie na Podkarpaciu. 

Termometry wskażą od 10 st. w Gdańsku i Krakowie po 13 st. w Białymstoku, Warszawie, Poznaniu i Zielonej Górze.

Kiedy zmiana?

Poniedziałek po długim weekendzie wciąż będzie chłodny, ale słońce częściej wyjrzy zza chmur. Z dnia na dzień będzie się robiło coraz cieplej, a w piątek 10 maja termometry w kraju wskażą 19-21 st. Celsjusza.


Opracowanie: