W niedzielę w całym kraju będzie bardzo ciepło. Miejscami termometry pokażą nawet 29 stopni. Z kolei w poniedziałek będzie nieco chłodniej. Zagrzmi na południu i wschodzie Polski.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą dominują wyże. Polska będzie znajdować się w obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Na zachodzie kraju zaznaczać się będzie w ciągu dnia obecność płytkiej zatoki niżowej z frontem okluzji. Pozostajemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Niedziela

W niedzielę w całym kraju wystąpi zachmurzenie umiarkowane. Na zachodzie kraju możliwe burze. Lokalnie może wystąpić grad. 

Temperatura wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 29 kresek powyżej zera w Zielonej Górze i Poznaniu. 

Wiatr na przeważającym obszarze kraju będzie słaby. Trochę mocniej powieje na wybrzeżu, Pomorzu i w Wielkopolsce. W czasie burz porywy wiatru mogą sięgać do 70 km/godz.

Poniedziałek

W poniedziałek wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu i wschodzie kraju spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze. Możliwy grad. 

Najchłodniej będzie na wybrzeżu. W rejonie Gdańska termometry pokażą 22 stopnie Celsjusza, a okolicy Szczecina - 23 kreski powyżej zera.

Najwyższa temperatura - 28 stopni - wystąpi w Białymstoku i w Warszawie.

Wiatr będzie na ogół umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru sięgną do 65 km/godz.