Nowe ceny biletów i nowe bilety w Olsztynie. Za jednorazowy bilet musicie teraz zapłacić 2,90 zł, czyli o ponad 20 proc. więcej niż do tej pory. Zniesione za to zostały opłaty za bagaż. Wprowadzono bilety weekendowe i miesięczne rodzinne.

Podróżni korzystający z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie płacą za jednorazowy przejazd autobusem w granicach miasta o 0,50 zł więcej. Taki sam bilet na liniach podmiejskich zdrożał o 0,40 zł i będzie kosztował 4 zł. Miesięczne bilety sieciowe na jedną linię podrożały z 66 zł do 76 zł, bilety imienne na wszystkie linie z 98 zł na 110 zł.

Bilet weekendowy za 16 zł będzie uprawniał do wielokrotnego przejazdu autobusami od piątkowego popołudnia do północy w niedzielę. Małżeństwa wielodzietne będą mogły kupić za 140 zł miesięczny "bilet rodzinny", uprawniający do przejazdu wszystkich członków tej rodziny.

Podwyżkę cen biletów władze miasta tłumaczyły wyższymi kosztami funkcjonowania MPK, wynikającymi głównie ze wzrostu cen paliwa. Ceny biletów w Olsztynie nie zmieniały się przez ostatnie trzy lata.