Wiosenne ożywienie na stronie internetowej premiera. Po rządowej autolaurce, czyli ankiecie: "Zagłosuj na 70 zmian na lepsze", teraz przyszła pora na akcję: "Zgłoś swój postulat". Donald Tusk i jego rząd chcą się dowiedzieć, czego oczekują obywatele. Urzędnicy premiera informują, że do kancelarii wpłynęło już kilkaset postulatów.

Treść postulatów nie jest publikowana. Grubo po ponad trzech latach rządów premier postanowił zasięgnąć wiedzy w siedmiu dziedzinach. Na początek rozdział "Polska, Europa, Świat" i obok ikonka "Zgłoś swój postulat".

Gdyby ktoś czuł się zagubiony, może przeczytać fragment artykułu na ten temat autorstwa samego Donalda Tuska. Z niego dowie się, że chcemy teraz sięgać po to, co realne, i stosować się do zasady kompromisu, a nie jak - kiedyś bywało - być specjalistami od wywoływania kryzysów i polityki konfrontacji.

Obszerne podpowiedzi premiera znajdziemy również w kolejnych rozdziałach mówiących między innymi o innowacyjności, edukacji, nowoczesnym państwie, samorządzie, czy wydawaniu publicznych pieniędzy.

A my podpowiadamy premierowi, że wystarczy wyciągnąć program własnej partii.