RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Podpisano postanowienie o wygaszeniu mandatu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Środa, 16 stycznia (11:45)

​Komisarz wyborczy w Gdańsku podpisał postanowienie o wygaśnięciu mandatu zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - poinformowała PAP dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku Mirosława Torłop.

Dodała, że następne postanowienia należą do obowiązków premiera, tj. decyzja o mianowaniu komisarza w Gdańsku oraz wyznaczenia daty przedterminowych wyborów na urząd prezydenta Gdańska.

We wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz poinformowała, że przyjęła propozycję przekazaną przez szefa KPRM Michała Dworczyka i wojewody pomorskiego Dariusza Drelichta dotyczącą objęcia funkcji komisarza w Gdańsku.

Zaznaczyła, że formalności związane z objęciem przez nią obowiązków będą musiały potrwać. 

Opracowanie:

Źródło: PAP
Tagi: Gdańsk

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: