Dodała, że następne postanowienia należą do obowiązków premiera, tj. decyzja o mianowaniu komisarza w Gdańsku oraz wyznaczenia daty przedterminowych wyborów na urząd prezydenta Gdańska.
We wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz poinformowała, że przyjęła propozycję przekazaną przez szefa KPRM Michała Dworczyka i wojewody pomorskiego Dariusza Drelichta dotyczącą objęcia funkcji komisarza w Gdańsku.
Zaznaczyła, że formalności związane z objęciem przez nią obowiązków będą musiały potrwać.
Opracowanie: