Zderzenie lokomotywy i pociągu Intercity na stacji Grodzisko Dolne w woj. podkarpackim. Pięć osób zostało lekko rannych.

Do wypadku doszło o godz. 5:30. Lokomotywa zderzyła się z pociągiem Intercity relacji Rzeszów-Szczecin. 

Wszystko wskazuje na to, że winny jest maszynista lokomotywy. Według Mirosława Siemieńca rzecznika PKP PLK miał czekać na sąsiednim torze aż przejedzie pociąg relacji Rzeszów-Szczecin. Na razie nie wiadomo, dlaczego zajął tor wcześniej, bez zezwolenia.

W tył lokomotywy uderzył nadjeżdżający pociąg. Lekko rannych jest 3 podróżnych oraz dwóch maszynistów. W chwili wypadku pociągiem jechały 23 osoby. Dla podróżnych zapewniono przejazd autobusami do Lublina. Stamtąd dalej pojadą pociągiem. 

Jak poinformował PAP rzecznik podkarpackich strażaków Marcin Betleja, jeden z pasażerów, którym udzielana była pomoc, został przetransportowany do szpitala. Dodał, że z lokomotywy spalinowej wypływał olej napędowy

Specjalna komisja wyjaśni okoliczności wypadku. Wstępna ocena uszkodzeń na zewnątrz lokomotyw nie wskazuje na to, żeby uderzenie było bardzo mocne. Nie doszło też do wykolejenia.

Po wykonaniu dokumentacji lokomotywa i pociąg, który w nią uderzył, zostały ściągnięte z toru. Ok. godz. 10:30 ruch pociągów został przywrócony. 

Opracowanie: