Przed Sądem Rejonowym w Wieliczce rozpoczął się proces podharcmistrza Szymona P. Komendant jednego z harcerskich szczepów oskarżony jest o molestowanie trzech harcerek.

Krakowska prokuratura postawiła Szymonowi P. trzy zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy kontaktów intymnych z dziewczynką, która nie skończyła 15 lat. Mężczyzna miał kilkukrotnie dopuścić się czynności seksualnych wobec niej i doprowadzić ją do czynności seksualnych. W śledztwie ustalono, że dziewczynka otrzymała od niego ponad tysiąc złotych.
Kolejne zarzuty dotyczą molestowania dwóch innych, starszych dziewczynek. Do kontaktów mężczyzny z podopiecznymi doszło w 2010 i 2011 roku.

W prokuraturze mężczyzna początkowo przyznał się do stawianych mu zarzutów i opisał swoje związki z dziewczynkami. Podczas następnego przesłuchania odmówił składania wyjaśnień. Przed sądem oskarżony częściowo przyznał się do winy.

Prokuratura zajęła się tą sprawą po zawiadomieniu przez dyrekcję szkoły, do której dotarły relacje innych dzieci należących do drużyny harcerskiej, którą opiekował się oskarżony.

Szymon P. przebywa w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.