Od środy można wysyłać przesyłki do Rosji, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Hongkongu, Korei Południowej, Tajlandii, Urugwaju i Brazylii - podała Poczta Polska. Spółka dodała, że w związku z utrudnieniami w pracach służb spodziewane są opóźnienia w doręczeniu przesyłek do tych właśnie krajów.

Od 29 kwietnia br. uruchamiamy możliwość wysyłania przesyłek do kolejnych krajów (…) - poinformowała na swojej stronie internetowej spółka.

Wcześniej Poczta przywróciła m.in. wysyłanie listów ekonomicznych do Włoch, Austrii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii; listów priorytetowych i ekonomicznych oraz paczek do Estonii i Finlandii, a także listów i paczek ekonomicznych do Irlandii.

Przywrócono też możliwość wysyłania przesyłek zagranicznych do Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii. Rozszerzono zakres usług o przesyłki priorytetowe wysyłane na Ukrainę, Białoruś, do Czech, Słowacji, na Litwę i Łotwę.


Najszybciej spółka przywróciła wysyłanie przesyłek zagranicznych (bez przesyłek EMS) do Niemiec - listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres.

Przesyłki za ocean, do Meksyku wyślemy drogą morską - listy ekonomiczne. Do USA i Kanady, jak podała spółka, drogą morską - listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).
14 marca br. spółka poinformowała o zawieszeniu w związku z epidemią przyjmowania wszelkich przesyłek do innych krajów.

Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tys. pracowników, posiada sieć ponad 7500 placówek, filii i agencji pocztowych