Przywrócono ruch pociągów we Wronkach w Wielkopolsce. Na początku tygodnia wykoleiło się tam osiem wagonów składu towarowego. Jak poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, pociągi jeżdżą jednym torem.

Zobacz również:

Trwają prace nad przywróceniem ruchu również na drugim torze. Jak stwierdził rzecznik, niewykluczone, że pociągi będą jeździły po obu torach w poniedziałek. Do zabrania zostały jeszcze dwa wagony. Uruchomienie przejazdu przez stację Wronki pozwoli uniknąć pasażerom obecnych, trzygodzinnych objazdów - powiedział Siemieniec.

We wtorek we Wronkach wykoleiło się osiem wagonów pociągu towarowego wiozącego nawozy sztuczne z Włocławka do Szczecina. Nie było rannych, nie doszło też do skażenia środowiska. Uszkodzeniu, oprócz wagonów i torowiska, uległy także cztery słupy sieci trakcyjnej.

Odcinek międzynarodowej trasy kolejowej z Poznania do Szczecina był nieprzejezdny od stacji Wronki do stacji Miały. Część pociągów kursujących na odcinku Poznań - Krzyż Wielkopolski jeździła zmienionymi trasami, pasażerowie pociągów regionalnych korzystali z zastępczej komunikacji autobusowej.