Prawdopodobnie za dwa dni zostanie przywrócony ruch pociągów we Wronkach w Wielkopolsce. Na początku tygodnia wykoleiło się tam osiem wagonów składu towarowego. Składy jeżdżą objazdami. Jak dodał, cały czas trwa usuwanie z torowiska wykolejonych wagonów i ocena infrastruktury kolejowej.

Od wtorku trwa usuwanie z torowiska wykolejonych wagonów i sprawdzanie infrastruktury kolejowej. Wstępnie kolejarze deklarują przywrócenie ruchu trakcją elektryczną po jednym torze w sobotę rano. Pozwoli to pasażerom uniknąć obecnych, trzygodzinnych objazdów - powiedział rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

We Wronkach wykoleiło się osiem wagonów pociągu towarowego, który przewoził nawozy sztuczne z Włocławka do Szczecina. Nikomu nic się nie stało. Nie doszło również do skażenia środowiska.Uszkodzeniu, oprócz wagonów i torowiska, uległy też cztery słupy sieci trakcyjnej. Prace przy usuwaniu skutków zdarzenia mogą potrwać kilka tygodni. Odcinek międzynarodowej trasy kolejowej z Poznania do Szczecina jest nieprzejezdny od stacji Wronki do stacji Miały. Część pociągów kursujących na odcinku Poznań - Krzyż Wielkopolski jeździ zmienionymi trasami.

Do czasu usunięcia wykolejonych wagonów, pasażerowie pociągów regionalnych korzystają z zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi dalekobieżne kierowane są na objazd przez Piłę.