RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Po zerwaniu trakcji na Dolnym Śląsku uruchomiono jeden tor

Publikacja: Wtorek, 11 stycznia (11:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Około 13 uruchomiony został jeden tor łączący stacje Wrocław-Psie Pole i Wrocław Nadodrze. Pociągi nie jeździły tamtędy od rana, bo uszkodzone zostały przewody trakcji elektrycznej. Zerwał je kierowca ciężarówki, który przejeżdżał przez przejazd kolejowy. Na Gorącą Linię RMF FM otrzymaliśmy zdjęcia z miejsca wypadku.

Przez kilka godzin pasażerowie musieli korzystać z komunikacji zastępczej. Na dworcu nie można jednak było znaleźć informacji o zastępczych autobusach.

Na przejazd kolejowy, gdzie zerwane zostały przewody, wjechały specjalistyczne dźwigi i zerwana trakcja jest podnoszona. Całkowicie awaria zostanie usunięta za 4-5 dni.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: