Dwie ciężarówki zderzyły się na remontowanym odcinku krajowej "jedynki" między Dąbrową Górniczą a Sosnowcem. Jedna osoba została ranna. Ruch ze Śląska w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowany. Tworzą się tam olbrzymie korki.

Jak poinformował oficer dyżurny ze śląskiej drogówki, na jezdni w kierunku Częstochowy na hamującą ciężarówkę najechała inna. W zderzeniu poszkodowany został jeden z kierowców - zabrano go do szpitala. Uszkodzone pojazdy zablokowały przejazd.

Już wcześniej w tym miejscu utworzył się długi korek - trzy kilometry dalej, na wysokości zjazdu z "jedynki" w Dąbrowie Górniczej do Huty Katowice, jezdnia została zwężona do jednego pasa. Przed zwężeniem w ciągu dnia ustawiają się długie sznury pojazdów. Oczekiwanie na przejazd trwa co najmniej kilka, kilkanaście minut.

Według policji, w najbliższym czasie w miejscu, gdzie na "jedynce" w Sosnowcu zderzyły się dwie ciężarówki, odblokowany zostanie jeden z dwóch pasów ruchu, jednak najprawdopodobniej nie rozładuje to szybko zatoru.

Podobne - spowodowane pracami drogowymi - wielokilometrowe korki od kilku dni tworzą się również na "jedynce" ok. 50 km przed tym miejscem - na wysokości Czechowic Dziedzic i Pszczyny, gdzie m.in. montowane są nowe ekrany dźwiękochłonne.