Platforma Obywatelska złożyła wniosek o postawienie Jasińskiego przed Trybunałem Stanu jesienią 2008 r. Według PO, były szef resortu skarbu doprowadził do "ogromnych zaniedbań i nieprawidłowości" przy restrukturyzacji polskich stoczni.
Stuligrosz powiedział, że wniosek miał "bardzo mocne podstawy merytoryczne", ale nie udało się jednak określić wielkości strat Skarbu Państwa wynikających z zaniechań ministra Jasińskiego w sprawie stoczni.
Wojciech Jasiński uważa, że PO wycofując wniosek przyznała, że jest on niewinny.