Platforma Obywatelska chce powołania komisji śledczej w sprawie inwigilacji dziennikarzy. Zapowiedział to właśnie w Sejmie szef PO Grzegorz Schetyna. Koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński ujawnił w środę, że za rządu koalicji PO-PSL ABW podsłuchiwała 48 dziennikarzy.

zdj. ilustracyjne /Michał Dukaczewski /Archiwum RMF FM

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że PO w czwartek złoży w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej ws. inwigilacji dziennikarzy.

Komisja miałaby się zająć okresem od powołania rządu PiS-LPR-Samoobrona w 2005 roku do dnia wczorajszego - dodał.

Widzimy, że aktywność służb ciągle istnieje, dorzucane są kolejne fakty. Tu będziemy twardo stać przy tym, by wszystko zostało pokazane - powiedział na briefingu w Sejmie Schetyna.

Zaznaczył, że "ktoś kto podejmuje decyzję o inwigilacji, podsłuchiwaniu dziennikarzy, uderza w wolność mediów, czwartą władzę".

Nigdy nie będzie zgody PO, by przejść nad tym do porządku dziennego - powiedział. Dodał, że liczy w sprawie powołania komisji na poparcie PiS.

Mariusz Kamiński poinformował w środę, że ABW za czasów PO-PSL inwigilowała co najmniej 48 dziennikarzy. Minister koordynator specsłużb zapowiedział, że listę dziennikarzy zostanie przekazana posłom.

(j.)