Warszawscy policjanci zatrzymali 19-latkę, która dwa dni temu razem z koleżankami awanturowała się w tramwaju. Funkcjonariusze apelują do świadków zdarzenia o kontakt.

Do awantury doszło w tramwaju jadącym w kierunku Pragi Południe. Wywołały ją trzy dziewczyny.  Zachowywały się wulgarnie, atakowały innych pasażerów, doszło również do przepychanek, szarpania i usiłowania rozboju. Do warszawskich policjantów zgłosiły się już pierwsze pokrzywdzone osoby. Na podstawie ich zeznań udało się zatrzymać 19-latkę. Dwie pozostałe dziewczyny są poszukiwane.

Dziewczyny w akcji

Film z bójką z udziałem dziewczyn został nagrany przez jednego z pasażerów. Widać na nim awanturujące się dziewczyny. Ajogr Ignacy, który opublikował nagranie w sieci twierdzi, że bójka zaczęła się, kiedy inne nastolatki zwróciły swoim rówieśniczkom uwagę na niewłaściwie - zbyt głośne - zachowanie.

Wulgarne wyzwiska, krzyki, szarpanie za włosy, bicie, kopanie i wołanie o pomoc - na początku nikt z pasażerów na to nie reaguje. Dopiero po dłuższej chwili kilka osób odgradza bite dziewczyny od atakujących.

(ug)