Zgodnie z oczekiwaniami, takie rozwiązanie podoba się pracodawcom. Zwłaszcza wobec osób, które długo przebywają na zwolnieniu chorobowym, czyli po kilka miesięcy. Wg wstępnych propozycji za każdy miesiąc zwolnienia lekarskiego urlop wypoczynkowy pracownika zostałby pomniejszony o dwa dni.
Przedsiębiorcy tłumaczą to m.in. dużymi kłopotami, związanymi z zastępowaniem dłużej chorujących osób. Często muszą zatrudniać dodatkowych pracowników, a najpierw ich przeszkolić, czasem wysłać na specjalistyczne badania lekarskie.
Po przeciwnej stronie barykady są związkowcy, którzy sprzeciwiają się jakimkolwiek zmianom i zapowiadają opór wszelkimi sposobami - czytamy w "Rzeczpospolitej".