RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Plaga pijanych kierowców na Śląsku

Publikacja: Niedziela, 27 marca (15:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pijany weekend na śląskich drogach. Do niedzieli policja zatrzymała prawie 160 kierowców jadących na podwójnym gazie. Wzmożone kontrole miały związek z akcją "Trzeźwość".

W niedzielę śląska policja zatrzymała 20 pijanych kierowców. Kilkanaście razy alkomaty wykazywały ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Tyle mieli m. in. dwaj mężczyźni z Bytomia. Obaj kierowcy po tym jak zatrzymała ich policja chcieli przekupić funkcjonariuszy wręczając im łapówkę. Grozi im teraz 10 lat więzienia.

W ten weekend zmorą są nie tylko pijani kierowcy. Znać o sobie dają także piraci drogowi. Tylko katowicka drogówka zatrzymała ponad 113 kierowców przekraczających prędkość. Rekordzista w terenie zabudowanym pędził 120 km/h.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: