RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

PKP Intercity traci pasażerów

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

PKP Intercity traci pasażerów, ale liczy na zmianę trendu - donosi"Gazeta Wyborcza".

W 2013 r. liczba pasażerów PKP Intercity spadła o 4,5 mln, ale za mniej więcej połowę spadku odpowiadały osoby z biletami miesięcznymi oraz kolejarze dojeżdżających do pracy na zniżkowych biletach.

Pasażerowie odwrócili się od kolei przede wszystkim z powodu niskiej jakości usług
- zwraca uwagę Maciej Ziomek, menedżer w dziale doradztwa transakcyjnego firmy EY.

Gdy skończą się największe remonty torów, kolej będzie dla pasażerów znacznie lepszą alternatywą od autobusów czy samochodów - przekonuje Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity. 

(jad)

Źródło: PAP
Tagi: PKP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: