Prawo i Sprawiedliwość podpisało z Kukiz'15 umowę o współpracy programowej - dowiedziała się PAP. W rozmowie z portalem wPolityce.pl tę informację potwierdził szef partii, Paweł Kukiz. "Za jakiś czas na briefingu przedstawimy więcej szczegółów. W najbliższym czasie, pewnie do dwóch tygodni" - zapowiedział.

Porozumienie to efekt wielu spotkań, z których ostatnie odbyło się w poniedziałek w KPRM pomiędzy wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem.

Informację potwierdził portalowi wPolityce.pl szef Kukiz'15 Paweł Kukiz. Proszę nie mylić jej z koalicyjną - podpisaliśmy umowę programową - zaznaczył. Za jakiś czas na briefingu przedstawimy więcej szczegółów. W najbliższym czasie, pewnie do dwóch tygodni - zapowiedział.

Od dawna było przygotowywane takie spotkanie. Chodziło jeszcze o ustalenie różnych niuansów pomiędzy naszym reprezentantem, Jarosławem Sachajko, a ministrem Łukaszem Schreiberem. Była kwestia doprecyzowania oczekiwań każdej ze stron. Wszystko to już mamy za sobą, w związku z czym przyszedł czas na sformalizowanie tego, w postaci podpisania umowy o współpracy programowej w tej kadencji - powiedział lider Kukiz‘15.

Rozmowy Kukiza z Prawem i Sprawiedliwością

Politycy Kukiz'15 od wielu miesięcy rozmawiają z PiS na temat porozumienia programowego, które miałoby polegać na wzajemnym wspieraniu swoich projektów ustaw. Kukizowi zależy m.in. na tym, aby wprowadzić do polskiego porządku prawnego instytucję sędziów pokoju, ustawę antykorupcyjną oraz rozpocząć prace nad doprowadzeniem do nadania każdemu obywatelowi Polski indywidualnego, biernego prawa wyborczego.