PiS uprawia w europarlamencie nepotyzm w najczystszej postaci – pisze „Newsweeka”. Stanowiska w Brukseli dostają krewni Jarosława Kaczyńskiego i jego najbliższych współpracowników – donosi tygodnik.

W spisie pracowników Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, europarlamentarnej grupy politycznej, do której należy PiS, można znaleźć nazwiska: Karoliny Tomaszewskiej, Kacpra Kamińskiego i Marcina Skrzypka. Wszyscy są politycznymi attaché.

Żadna z tych osób nie jest przypadkowa. Karolina Tomaszewska jest krewną samego Jarosława Kaczyńskiego. To córka Jana Marii Tomaszewskiego, kuzyna prezesa, postaci bardzo wpływowej w środowisku PiS. Pracuje w europarlamencie od kilku lat. W poprzedniej kadencji była zatrudniona jako asystentka deputowanego PiS Janusza Wojciechowskiego.

Kacper Kamiński to z kolei syn wiceprezesa partii i byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Od kilku lat zasiada z ramienia PiS w radzie powiatu otwockiego a wcześniej pracował w spółce Srebrna kontrolowanej przez Kaczyńskiego. Marcin Skrzypek jest synem najbliższej współpracownicy prezesa. Pani Barbara to nie tylko jego wieloletnia sekretarka, ale też członek rad nadzorczych Forum i Srebrnej.

(mpw)