W nocy z 17 na 18 sierpnia na Mazurach w okolicach Giżycka Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki do jeziora Kisajno. Trwająca 5 dni akcja poszukiwawcza zakończyła się tragiczną informacją o śmierci polskiego producenta filmowego.

Piotr Woźniak-Starak, polski biznesmen i producent filmowy, w lipcu tego roku skończył 39 lat. 27 sierpnia świętowałby trzecią rocznicę ślubu ze znaną z programów TVN prezenterką telewizyjną, 41- letnią Agnieszką Woźniak-Starak.

Milioner, producent, celebryta, kim był Piotr Woźniak-Starak

39-letni Piotr Woźniak-Starak urodził się 10 lipca 1980 roku w Warszawie. Wykształcenie zdobył w Stanach Zjednoczonych, gdzie założył też markę odzieżową Kings&Queens oraz producencką Watchout Studio.

Karierę producenta rozpoczął współpracą z Andrzejem Wajdą przy filmie "Katyń". Watchout Studio odpowiada za filmy takie jak "Bogowie", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", czy "Big Love". Ostatnio studio Woźniaka-Staraka pracowało nad filmem "Ukryta gra", którego premiera została zaplanowana na listopad 2019 roku.

Do polskiego show-biznesu wszedł dzięki związkowi z Alicją Bachledą-Curuś. Ich drogi rozeszły się w 2005 roku. Na Balu Fundacji TVN w 2014 roku Piotr Woźniak-Starak poznał dziennikarkę i prezenterkę Agnieszkę Szulim, z którą dwa lata później wziął ślub.

Wielka miłość w świetle reflektorów

Piotr Woźniak-Starak był drugim mężem dwa lata starszej Agnieszki Szulim. Para poznała się w 2014 roku na Balu Fundacji TVN. Ich znajomość od początku znalazła się w centrum medialnego zainteresowania.

Agnieszka Woźniak-Starak w wywiadach wypowiadała się o mężu w niezwykle ciepły sposób. Często podkreślała, że Piotr jej imponuje i że stanowią dla siebie wzajemną inspirację - wspierając się w swoich pasjach i działalności zawodowej.

Ponieważ Agnieszka i Piotr na co dzień byli pochłonięci pracą zawodową, każdą wolną chwilę starali się spędzać razem, często w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Najczęściej wybieranym przez parę miejscem wypoczynku, była imponująca posiadłość Staraków w Giżycku.

Para pobrała się 27 sierpnia 2016 roku w Wenecji.

Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak

Piotr Woźniak-Starak był pasierbem Jerzego Staraka - polskiego przedsiębiorcy od 1990 roku notowanego na liście najbogatszych Polaków i synem z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak-Starak.

Matka i ojczym Piotra Woźniaka-Staraka są polskimi milionerami, którzy mogą pochwalić się majątkiem od lat plasującym ich na liście 100 najbogatszych Polaków. Jerzy Starak jest potentatem farmaceutycznym, w 2000 roku przejął koncern Polpharma a w 2012 roku Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa". W latach 90. wprowadził na polski rynek znane marki, takie jak Nutricia, Colgate-Palmolive i Bols.

Anna Woźniak-Starak prowadzi razem z mężem restaurację Belvedere Łazienki Królewskie. Restaurację cieszącą się opinią jednych z najbardziej prestiżowych w Warszawie. Piotr Woźniak-Starak jest synem Anny z pierwszego małżeństwa.

Urodziny w mazurskiej posiadłości

Swoje 39. urodziny Piotr Woźniak-Starak świętował w rodzinnej posiadłości na Mazurach, gdzie znajduje się ponad 200-hektarowe gospodarstwo Staraków. Mazurska posiadłość była miejscem, w którym  często wypoczywał z żoną Agnieszką, rodziną i znajomymi.

W wieczór poprzedzający wypadek, Piotr Woźniak-Starak spędzał czas w towarzystwie żony i teściów w jednej z mazurskich restauracji w pobliżu rodzinnej posiadłości. Po zakończonej kolacji postanowił spędzić resztę wieczoru w towarzystwie tajemniczej 27-letniej kobiety pochodzącej z Łodzi.

Kobieta, która płynęła razem z Piotrem Woźniakiem-Starakiem, również wypadła z motorówki, jednak udało jej się bezpiecznie dotrzeć do brzegu. Jak informuje policja, kobieta została już przesłuchana w charakterze świadka. Służby nie podały oficjalnej informacji, kto kierował motorówką w momencie zdarzenia.