RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany sterował statkiem wycieczkowym

Publikacja: Wtorek, 25 sierpnia (13:37) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Ponad 1,2 promila alkoholu miał szyper statku wycieczkowego z Darłowa. Manewrując uderzył o molo i zahaczył o sąsiedni statek. Po policję zadzwonili przerażeni pasażerowie.

Funkcjonariusze wysłali do akcji Straż Graniczną, która dysponuje łodzią. Strażnicy przebadali sterującego statkiem 64-latka.

Mężczyzna, mieszkaniec Kołobrzegu, wydmuchał prawie 1,3 promila. Stery natychmiast przejął od niego inny członek załogi.

Policjanci chcą postawić szyprowi zarzut nie tylko kierowania statkiem po alkoholu, ale też narażenia życia i zdrowia pasażerów. Pijany szyper miał na pokładzie 85 osób.

(mpw)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: