RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany policjant spowodował wypadek

Publikacja: Niedziela, 15 grudnia (18:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pijany policjant spowodował wypadek na jednym ze skrzyżowań w Katowicach. Jego auto zderzyło się z samochodem wiozącym 4 osoby.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, choć po wypadku wszyscy trafili do szpitala.

Badanie wykazało, że funkcjonariusz miał ponad promil alkoholu we krwi. Mężczyzna ma 16-letni staż w policji, pracował w oddziałach prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W chwili wypadku był po służbie.

Teraz oprócz procesu karnego czeka go postępowanie dyscyplinarne i najprawdopodobniej utrata pracy - poinformował rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel.

(abs)

Źródło: RMF FM/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: