RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany kierował autobusem. Wpadł w Łódzkiem

Publikacja: Środa, 5 marca (10:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu miejskiego w Tomaszowie Mazowieckim w woj. łódzkim. Rano mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Funkcjonariusze "drogówki" wyczuli od kierowcy woń alkoholu, kiedy na skrzyżowaniu ulic Radomskiej i Kolejowej zatrzymali do kontroli autobus Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

48-letni mężczyzna miał w organizmie 1,2 promila.  Autobus kilkanaście minut wcześniej wyjechał z zajezdni. W środku nie było jeszcze pasażerów. 

Kierowca stracił już prawo jazdy. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia. 

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: