RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany 16-latek spowodował wypadek samochodowy

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 14 kwietnia (13:47) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Kolejny wypadek spowodowany przez pijanego nastolatka. Doszło do niego w Kubicach na Opolszczyźnie. Incydent przypomina wczorajszą tragedię w Klamrach, niedaleko Chełmna. Na szczęście pod Nysą nikt nie zginął.

Oba wypadki są bardzo podobne - zabrane rodzicom kluczyki, alkohol, brawura, jazda bez celu, łuk drogi, auto poza jezdnią. W Kubicach na szczęście nie było ofiar.

Wczoraj wieczorem 16-latek zabrał rodzicom kluczyki od samochodu. Do auta z chłopakiem wsiadł jego o rok starszy kolega. Zaczęli jeździć bez celu. W Kubicach na łuku drogi auto wypadło z jezdni i przewróciło się na dach. Nastolatkowie zdołali z niego wyjść, a potem postawili samochód na koła, wjechali w polną drogę i tam go zostawili.

W domu 16-latek zaczął się uskarżać na ból żeber. Opowiedział o wszystkim matce. Ona z kolei zawiadomiła policję. 16-latek trafił do szpitala. Tam policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Wynik był jednoznaczny: nastolatek miał w organizmie promil alkoholu - mówi Katarzyna Janas z policji w Nysie.

Pasażerowi samochodu nic się nie stało. Sprawą nastolatka kierującego samochodem zajmie się teraz sąd rodzinny.

(mpw)

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: