Na śląskich drogach pełno jest kierowców prowadzących na podwójnym gazie. Od rana w całym regionie policja prowadzi akcję "Trzeźwość". Jej wyniki są porażające - zatrzymano już ponad stu kierujących po wypiciu alkoholu.

W Sosnowcu pijany kierowca kierował dzisiaj ciężarówką. W Częstochowie nietrzeźwy był mężczyzna prowadzący auto dostawcze. Inny pijany kierowca spowodował dziś kolizję.

Liczba zatrzymywanych nietrzeźwych kierowców lawinowo rośnie od godz. 5 rano, kiery rozpoczęła się dzisiejsza akcja. 102 złapanych w ciągu pięciu godzin to absolutny rekord. Zwykle przez całą dobę funkcjonariusze zatrzymują tylko ok. 30 kierowców jadących na podwójnym gazie.

Pijani kierowcy powodują tragiczne wypadki

Kierowcy, którzy siadają za kółkiem po alkoholu są bardzo często sprawcami śmiertelnych wypadków. O jednym z takich zdarzeń informowaliśmy Was na początku sierpnia. W Łagiewnikach Kościelnych koło Gniezna nietrzeźwy kierowca wjechał w grupę osób na prywatnej posesji, dwie z nich potrącił śmiertelnie, dwie pozostałe trafiły do szpitala. Zatrzymany kierowca wcześniej uczestniczył już w kolizji drogowej, z miejsca której uciekł.