Matce, która chciała spędzić noc z dwójką dzieci w parku, grozi do pięciu lat więzienia. Kobieta była pijana. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek mrągowscy policjanci dostali zgłoszenie od przypadkowego przechodnia. Mężczyzna zauważył, że w jednym z miejscowych parków śpi kobieta. Pod drzewem, obok matki było także dwoje małych dzieci.

Na miejscu pojawił się patrol i potwierdził sygnał od mieszkańca: w parku spała 43-letnia kobieta z dziećmi. Mundurowi wyczuli od niej alkohol i sprawdzili stan jej trzeźwości. Okazało się, że matka miała prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Kobieta tłumaczyła, że nie mogła dostać się do mieszkania i stwierdziła, że jest ciepło, więc może spędzić noc z dziećmi w parku.

Dzieci trafiły pod opiekę rodziny, a o zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny i dla nieletnich. Dodatkowo nieodpowiedzialna matka odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.