Policjanci zatrzymali 36-latka i jego o 5 lat młodszą konkubinę, którzy pijani opiekowali się dziećmi. Okazało się też, że mężczyzna był poszukiwany, gdyż nie płacił alimentów. Ciążył na nim wyrok 8 miesięcy więzienia – przekazała policja w Oświęcimiu.

Rzecznik oświęcimskiej komendy powiatowej asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała, że w nocy z czwartku na piątek policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na tamtejszej starówce. 

Zastali tam pijanego 36-latka, mieszkańca województwa śląskiego oraz dwoje dzieci w wieku 3 i 7 lat, których matką jest jego partnerka. Mężczyzna miał 3,1 promila alkoholu w organizmie.

Podczas legitymowania okazało się, że 36-latek jest poszukiwany przez sąd w Rudzie Śląskiej. Miał odbyć karę 8 miesięcy więzienia za to, że nie płacił alimentów - poinformowała Jurecka.

Rzecznik dodała, że w trakcie interwencji policjantów, do mieszkania weszła 31-letnia matka dzieci wraz z 12-letnim synem. 

Kobieta również była pod silnym wpływem alkoholu - miała 2,9 promila. Policjantom oświadczyła, że właśnie wraca z pobliskiego baru, gdzie spożywała alkohol - powiedziała.

Trójka dzieci została oddana pod opiekę rodziny. Pijaną parę zatrzymano. Są podejrzani o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich, którymi mieli obowiązek się opiekować. 36-latek już w piątek trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 8 miesięcy.

Małgorzata Jurecka powiedziała, że parze za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo grozi do 5 lat więzienia. 

Materiały sprawy zostaną przekazane również do wydziału rodzinnego i nieletnich oświęcimskiego sądu rejonowego, by ustalić dokładnie, jaka jest sytuacja rodzinna dzieci. W związku z podejrzeniem uzależnienia matki od alkoholu zostanie też skierowany wniosek do Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych - podała.