Policjanci z Sanoka zatrzymali pijaną 16-latkę, która kierowała samochodem nie mając prawa jazdy. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w jej organizmie. Pasażerem i użytkownikiem pojazdu był 19-latek. Młody mężczyzna był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek po godzinie 23. Policjani patrolujący ulice Sanoka zwrócili uwagę na volkswagena, którego kierowca - na widok radiowozu - zatrzymał się.

Mundurowi postanowili sprawdzić, co było powodem takiego zachowania. W samochodzie znajdowały się dwie osoby. Gdy funkcjonariusze podchodzili do auta, kierująca pojazdem chciała zamienić się miejscami z pasażerem - czytamy w policyjnej notatce.

Okazało się, że za kierownicą auta siedziała 16-latka, która nie miała prawa jazdy. Ponadto była pijana, miała 0,63 promila alkoholu w organizmie. Nastolatkę przekazano pod opiekę ojcu.

Natomiast na miejscu pasażera siedział 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który użytkował samochód. Mężczyzna był trzeźwy.

Sprawą 16-latki, która bez uprawnień i po alkoholu kierowała samochodem zajmie się teraz sąd rodzinny. Policjanci ustalają także, skąd nastolatka miała alkohol.

Mężczyzna natomiast odpowie za udostępnienie pojazdu osobie niemającej wymaganych uprawnień. Grozi mu grzywna.