W najbliższym czasie Anna Komorowska podejmie kolejne inicjatywy, a ma ją w tym wesprzeć wzmocniony zespół pracowników, wydelegowanych w tym celu w Kancelarii Prezydenta.
Nie będą to jednak działania podobne do tych, jakie robiła Jolanta Kwaśniewska. Obecna pierwsza dama nie chce brylować na salonach, ale przede wszystkim zająć się poprawą losu przeciętnych polskich kobiet. Już w dzień rozpoczęcia roku szkolnego pierwsza dama wybrała małą, liczącą ledwie 50 dzieci szkołę, zamiast dużej placówki oświatowej.