Od czerwca pienińscy flisacy mogą zabierać do 12 turystów na łodzie pływające przełomem Dunajca. Nadal obowiązują za to maseczki - powiedział prezes pienińskich flisaków Jerzy Regiec. Z powodu koronawirusa tegoroczny sezon ruszył z miesięcznym opóźnieniem - w maju. Flisacy mogli zabierać na łodzie sześć osób.

Flisacy z przełomu Dunajca spodziewają się najazdu turystów na zbliżający się długi, czerwcowy weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Przystań flisacka w Sromowcach Wyżnych odbiera sporo telefonów z zapytaniami i rezerwacjami.

Flisacy mają nadzieję na odrobienie strat. Maj był w Pieninach zimny i deszczowy, a z uwagi na bardzo wysoki stan Dunajca 1 i 2 czerwca flisacy musieli wstrzymać spływy turystyczne.

Mamy nadzieję, że w wakacje nadrobimy straty z początku sezonu. Obserwując jak zachowuje się rynek turystyczny i mając na uwadze, że wielu Polaków zamierza urlop wakacyjny spędzić w kraju, to myślę, że odwiedzi nas jeszcze wielu turystów. Sezon wycieczek szkolnych, który na wiosnę zazwyczaj dopisywał, w tym roku zupełnie odpadł - twierdzi prezes pienińskich flisaków Jerzy Regiec

Na Dunajcu do dyspozycji turystów jest 140 łodzi, a w sezonie wakacyjnym ma ich być 250.