Od piątku ocieplenie. Termometry pokażą od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i wybrzeżu, do 21 w centrum kraju i 24 stopni na południowym zachodzie. Słaby i przelotny deszcz możliwy jest w północnej części Polski.

Piątek będzie słoneczny, tylko na północy kraju więcej chmur, możliwe słabe i przelotne opady deszczu. Po południu deszcz możliwy jest również na północy Mazowsza. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i wybrzeżu, do 21 w centrum kraju i 24 stopni na południowym zachodzie. W dolinach karpackich około 16 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem także dość silny, w porywach do 60 km/h.

Poranek w większości kraju pogodny, tylko na północnym wschodzie więcej chmur. Miejscami, zwłaszcza w centrum kraju, o 6:00 było zimno, w Kozienicach zanotowano tylko 4,6 stopnia Celsjusza.

W nocy pogodnie, tylko na wschodzie i północnym wschodzie Polski możliwy jest słaby, przelotny deszcz. Lokalnie, na zachodzie mgły, ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 9 w centrum kraju i 13 stopni na południowym wschodzie.

Sobota z przelotnym deszczem

W sobotę na północy kraju i na Pogórzu Karpackim oraz w Karpatach możliwy jest przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, lokalnie nad morzem i w dolinach karpackich do 21 stopni na zachodzie i południowym zachodzie. 

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najbliższe dni przyniosą stabilizację w pogodzie. Opadów albo nie będzie wcale albo będą bardzo małe.