Tak jak co piątek, reporterzy RMF FM pomagali Wam w piątek planowo i bezpiecznie dojechać na letni wypoczynek. Nasi dziennikarze byli na najważniejszych drogach w kraju i sprawdzali warunki dojazdu do popularnych kurortów. Na bieżąco zbierali też informacje z autostrad i dróg wylotowych z największych polskich miast.

21:30 - Kończymy relację minuta po minucie z polskich dróg. Dziękujemy za wszystkie sygnały przesłane na Gorącą Linię RMF FM. Życzymy miłego wypoczynku!

21:00 - Na dk nr 74 w Tominach (woj. świętokrzyskie) przewróciła się ciężarówka. W wypadku nikt nie został ranny. Na miejscu ruch odbywa się wahadłowo.

19:08 - Na A4 w Gliwicach zderzyły się 3 samochody osobowe. Nikt nie został ranny. Zablokowany jest 1 pas drogi w kierunku Katowic.

18:50 - Jeśli jedziecie nad morze, to lepiej omijać przebudowywaną autostradę A6 - radzi Michał Fit. Przy zjeździe na Szczecin tworzą się gigantyczne korki. Jadąc z południa Polski ominiecie tę trasę zjeżdżając z drogi ekspresowej już w Myśliborzu i jadąc w stronę morza przez Pyrzyce, Stargard i Nowogard. Od strony Szczecina lepiej wybrać drogę przez Załom i Kliniska. Korki są również na krajowej "jedenastce" z Piły do Kołobrzegu. Uważajcie również między Dziwnowem a Dziwnówkiem - na tej trasie remontowany jest most.

18:35 - Jeśli jedziecie przez Tarnów, przygotujcie się na utrudnienia na obwodnicy. Przy zjeździe z dwupasmówki w stronę Rzeszowa zderzyły się dwa samochody, jedna osoba została ranna. Droga był przez kilkanaście minut zablokowana, teraz policjanci rozładowują korek.

18:20 - Ciężkie jest życie kierowców podróżujących krajową "czwórką" przez Małopolskę - donosi Maciej Grzyb. Największe utrudnienia są w okolicach Łapczycy, Bochni, Brzeska i Tarnowa. W każdym z tych miejsc można stracić w korkach nawet po kilkadziesiąt minut. Najtrudniej przecisnąć się przez Brzesko - tam drogowcy rozkopali obwodnicę i maksymalnie zwęzili przejazd. Dużo lepiej podróżuje się Zakopianką. Na trasie do stolicy Tatr trzeba jednak uważać na deszcz i burze.

17:00 - Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu dwóch aut na drodze wojewódzkiej nr 211 w powiecie kartuskim. Na odcinku między Dzierżążnem a Borowem musicie się spodziewać utrudnień. Po za tym na pomorskich drogach jest spokojnie, ale tłoczno - informuje reporter RMF FM Kuba Kaługa. Na krajowej "szóstce" w Rumi oraz Redzie stoją Ci, którzy podrożują na hEL. Ruch odbywa się bardzo powoli również na drodze Reda - Władysławowo. Wylot z Gdańska na Warszawę także jest zakorkowany - żeby rozładować zator, wyłączono sygnalizację świetlną w Cedrach oraz w Dworku. Cierpią także kierowcy na krajowej 20 - przejazd przez Żukowo to co najmniej kilkanaście minut straty.

16:10 - Jeśli jedziecie z Warszawy w kierunku Gdańska, postoicie w korku w Łomiankach - donosi Agnieszka Burzyńska. Lepiej wyglądają wylotówki na południu i wschodzie stolicy. W najbardziej komfortowej sytuacji są wszyscy podróżujący w kierunku Poznania.

15:50 - 4 samochody zderzyły się na autostradzie A-4 na wysokości zjazdu na Pietrzykowice w stronę Wrocławia. Prawy pas drogi jest tam zablokowany - informuje nasza reporterka Barbara Zielińska. W cierpliwość musicie się też uzbroić przed wjazdem na płatny odcinek autostrady w Karwianach. Zanim dojedziecie tam do bramek, by pobrać bilet, może minąć nawet pół godziny.

14:53 - Na drodze krajowej nr 59 w okolicach miejscowości Piecki (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 1 osoba ranna. Droga jest zablokowana. Uważajcie!

14:50 - Jedźcie ostrożnie autostradą A4 w stronę Legnicy - radzi Barbara Zielińska. Na wysokości zjazdu na obwodnicę Wrocławia drogowcy naprawiają bariery energochłonne. Z kolei na wysokości Opola w kierunku do Katowic remontowany jest lewy pas drogi i tam także trzeba zdecydowanie zwolnić. Zakorkowany jest także Wrocław przy wyjeździe w stronę Kudowy i w stronę Warszawy.

14:42 - Droga krajowa nr 7 Gdańsk-Warszawa jest zablokowana na obwodnicy Pasłęka, gdzie mercedes zderzył się z autobusem. Podróżujące osobówką dwie osoby spłonęły w aucie, kilku pasażerów autobusu jest rannych.

14:32 - Tłoczno na małopolskich drogach - donosi nasz reporter Maciej Grzyb. Piątkowe wyjazdy i remonty nakładają się na siebie i utrudniają życie kierowcom. Korki tworzą się na krajowej "czwórce" w okolicach Brzeska. Tłoczno jest także w Łapczycy - auta bardzo powoli suną zarówno w kierunku Tarnowa, jak i Krakowa.

Informacje o korkach, wypadkach i utrudnieniach możecie przesyłać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na Wasze sygnały!

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.