"Nie jestem politykiem. Jestem człowiekiem, który niesie ideę i który chce zmienić konstytucję" – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, lider Kukiz’15 Paweł Kukiz, w odpowiedzi na pytania słuchaczy. "To, co robię w Sejmie, to jest poświęcenie, a nie cel sam w sobie" – dodaje. "Samo siedzenie wśród tych cyników jest dla mnie katorgą" – uważa Kukiz. Jego zdaniem "partiokracja powoduje, że często porządni ludzie stają się świniami". Kukiz zaznacza, że dużo więcej zarabiał jako muzyk i miał "znacznie spokojniejsze i fajniejsze życie".

Rządy PiS? Sprawy dotyczące gospodarki nawet na jedynkę nie zasługują, bo ten etatyzm jest porażający. Gdzie tu jest liberalizm?! – odpowiada gość Kontrwywiadu. Dodaje, że mimo wszystko „są czynione jakieś ruchy w kwestii przywrócenia Polsce podmiotowości, w kwestii obronności państwa, czy przywrócenia porządku w służbach”.
 
Paweł Kukiz pytany przez słuchaczy o działalność muzyczną, odpowiada: "Mam przygotowany cały materiał na płytę, łącznie z tekstami, ale leży sobie w domu". Ilekroć przyjeżdżam do domu i wchodzę do studia, to po paru minutach wychodzę, bo myślę o czymś innym – wyznaje muzyk. Pytany o to, co o jego karierze politycznej myślą koledzy, odpowiada: „Od czasu, kiedy poszedłem na wojnę z systemem, to moje relacje z kolegami muzykami się wyciszyły”. Zdaniem Kukiza świat artystyczny myśli tylko o pieniądzach. Gość RMF FM dodaje, że środowisko muzyczne oddaliło się od niego.
 
Paweł Kukiz odpowiada również, między innymi, na pytania o KOD, JOW-y i Trybunał Konstytucyjny.

Tak Paweł Kukiz odpowiadał na pytania Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM.

(mpw)