"Paweł Kukiz jest politykiem nijakim, który opowiada, że program jest niepotrzebny. Na to zgody być nie może" - powiedział Interii Krzysztof Gawkowski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. "Kukiz jest nieokrzesany, dlatego że nie pokazuje innego pomysłu niż to, że Polska powinna być krajem, w którym się niszczy demokrację" - dodał.

W rozmowie z Interią Gawkowski w ostrych słowach odniósł się do sztandarowego postulatu Pawła Kukiza czyli JOW-ów. Jednomandatowe Okręgi Wyborcze niszczą demokrację - ocenił. Będziemy prezentowali dowody, informacje, przykłady - dodał, odnosząc się do zainaugurowanej wczoraj przez SLD akcji "Stop JOW-om". Więcej o akcji SLD przeczytasz tutaj.


Polityk SLD w rozmowie z Interią skrytykował ostentację, z jaką Paweł Kukiz chwali się brakiem programu. Paweł Kukiz jest politykiem nijakim, który opowiada, że program jest niepotrzebny, że wszystko urodzi się w przyszłości - zauważył Gawkowski. Jeśli chcemy mieć odpowiedzialną politykę, to musimy mieć jakieś założenia, które dotykają pracy, zdrowia, edukacji, kultury, sportu, rekreacji, polityki społecznej, polityki międzynarodowej, bezpieczeństwa państwa - tłumaczył. Ja tego nie słyszałem. Paweł Kukiz odpowiedział, że jemu program jest niepotrzebny - podkreślił.

Całą rozmowę obejrzysz tutaj!