RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Parkingi są położone za blisko centrum stolicy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Parkingi "Parkuj i Jedź" niepotrzebnie powstają wewnątrz miasta - alarmują eksperci. Ratusz obiecuje zmiany. Kolejne będą budowane przy stacjach PKP. Gminy podwarszawskie przed wyborami też przypomniały sobie o miejscach parkingowych dla dojeżdżających do stolicy - pisze "Życie Warszawy".

Parkingi "Parkuj i Jedź" są zbyt często źle zlokalizowane. Miasto woli budować tam, gdzie najłatwiej, np. przy Połczyńskiej czy stacji metra Wilanowska - mówi Robert Chwiałkowski ze Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji. Sens mają parkingi na Młocinach i Marymoncie. Ten przy Połczyńskiej jest poza strefą korków, a ten na Wilanowskiej zbyt blisko centrum - ocenia prof. Wojciech Suchorzewski z Politechniki Warszawskiej. Jego zdaniem, parkingi "Parkuj i Jedź" powinny powstawać przy transporcie szynowym, najlepiej poza Warszawą.

Na parkingach "Parkuj i Jedź" w granicach Warszawy znajduje się 2551 miejsc, zaś do centrum stolicy wjeżdża średnio codziennie 500 tys. samochodów.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: