Parkingi "Parkuj i Jedź" są zbyt często źle zlokalizowane. Miasto woli budować tam, gdzie najłatwiej, np. przy Połczyńskiej czy stacji metra Wilanowska - mówi Robert Chwiałkowski ze Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji. Sens mają parkingi na Młocinach i Marymoncie. Ten przy Połczyńskiej jest poza strefą korków, a ten na Wilanowskiej zbyt blisko centrum - ocenia prof. Wojciech Suchorzewski z Politechniki Warszawskiej. Jego zdaniem, parkingi "Parkuj i Jedź" powinny powstawać przy transporcie szynowym, najlepiej poza Warszawą.
Na parkingach "Parkuj i Jedź" w granicach Warszawy znajduje się 2551 miejsc, zaś do centrum stolicy wjeżdża średnio codziennie 500 tys. samochodów.